شمیم دل
پهباد یا RQ.170

معرفی پهباد یا RQ.170 به صورت کامل

 

تسخیر RQ.170 یا پهپاد توسط سپاه ایران

پهپاد”‌ واژه ای است که برای هواپیماهای بدون سرنشین تعریف شده و مخفف “پرنده هدایت پذیر از دور” است که از حروف اول کلمات مذکور ساخته شده است.

برخی از  ویژگی‌های پهپاد آمریکایی از نظر رابرت بر، افسر امنیتی سابق سیا به شرح ذیل می باشد:

 این هواپیماهای تجسسی از پرتونگاری حرارتی، انواع دوربینهای پیشرفته که در عملیات ابیت آباد علیه مخفیگاه اسامه بن لادن استفاده شد بی نظیر می باشد .  دوربینها بسیار بسیار دقیق هستند و تصاویر سه‌بعدی تولید می‌کنند. این هواپیماها می‌توانند در ارتفاع 5 هزار پایی پرواز کنند که آن‌ها را از تیر رس آتش‌بارهای ضدهوایی دور نگه می‌دارد. من تصور می‌کنم ایرانی‌ها بتوانند از آن بهره برداری کنند. این شکار به آن‌ها اجازه می‌دهد آنچه را ما از آسمان رصد می‌کنیم، ببینند.

ادامه مطلب رو حتما بخونید.....

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٠/٩/۱٩ - شمیم

راز انگشت و انگشتری که سالم مانده بود

در منطقه عملیاتی «والفجر4» پیکر شهیدی را پیدا کردیم که تمام بدنش اسکلت شده بود اما یکی از انگشتانش که در آن انگشتر بود، کاملاً سالم مانده بود، وقتی خاک‌های روى عقیق انگشتر او را پاک کردیم، دیدیم روى آن نوشته شده بود «حسین جانم».
به گزارش ادیان نیوز، یکی از اعضای گروه تفحص شهدا روایت کرده است: چند روزى مى‌شد اطراف منطقه کانى‌مانگا در غرب کشور کار مى‌کردیم و مشغول تفحص پیکر شهداى عملیات «والفجر 4» بودیم.
اواسط سال 71 بود. از دور متوجه پیکر شهیدى داخل یکى از سنگرها شدیم، سریع رفتیم جلو، همان طور که داخل سنگر نشسته بود، ظاهراً تیر یا ترکش به او اصابت کرده و شهید شده بود.
خواستیم بدنش را جمع کنیم و داخل کیسه بگذاریم، بعد از لحظاتی در کمال حیرت دیدیم انگشت وسط دست راست این شهید کاملا سالم مانده است؛ یعنی در حالی که همه بدن او اسکلت شده بود این انگشت سالم و گوشتی مانده بود.
کمی که دقت کردیم دیدیم داخل این انگشت شهید انگشتری است؛ همه بچه‌ها دور پیکر شهید جمع شدند. خاک‌هاى روى عقیق انگشتر را که پاک کردیم، صدای ناله و فغان بچه‌ها بلند شد؛ روى عقیق آن انگشتر حک شده بود «حسین جانم».

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٠/٩/۱۸ - شمیم

عشق و شباب

راهی بزن که آهی بر ساز آن توان زد

شعری بخوان که با او رطل گران توان زد

بر آستان جانان گر سر توان نهادن

گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد

قد خمیده ما سهلت نماید اما

بر چشم دشمنان تیر از این کمان توان زد

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٠/٩/٩ - شمیم

شورش جاوید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

  باز محرم فرا رسید و موعد دیدن جهان از دریچه ای آسمانی شد که محتشم با الهامش ظاهر و باطنش را به حق اینگونه توصیف کرد: باز این چه شورش است که در خلق عالم است- باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است... گر خوانمش قیامت دنیا بعید نیست- این رستخیز عام که نامش محرم است. نوبت عاشقی و دلدادگی فرا رسید. امروز یعنی 1371 سال پس از عاشورا میلیون ها دل در پی کاروان کوچکی روان است که همه آفرینش را در درونش داشته و در روزهای آغازین محرم سال 61 هجری پا به سرزمین کربلا گذاشت تا با صحنه آرایی هایی که داشت خلقت را تا ابدیت شرمنده خودش کند..........

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٠/٩/٧ - شمیم

خداوندا‌ شهادت را به دست دشمنان دینت‌ نصیب من بگردان

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به تهدید ترور از سوی مقامات آمریکایی گفت: در پاسخ به افرادی که فکر می‌کنند با تهدیدها رعب بر ما حاکم می‌شود، می‌گویم خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت، نصیب من بگردان.

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٠/٩/٥ - شمیم