شمیم دل
سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر گرامی باد.

یکی از دوستان بنده در شهر آبادان مشغول خدمت بود و می گفت هوا خیلی گرم است و در تابستان با این که کولر گازی داریم ولی هنگامی که مدت کوتاهی در روز بیرون می آیم ، گرمای هوا مرا اذیت می کند.

به نظر شما رزمندگان ما در آن گرمای طاقت فرسای هوا ، و در زیر آتش دشمن چگونه دوام آوردند و به پیروزی رسیدند؟

آیا تا به حال هیچ به این موضوع فکر کرده ایم که چرا آنها در داخل چادر و سنگر و بدون کولر و در زیز آتش دوام آوردند و ما نمی توانیم بدون کولر به سر کنیم؟

علت این است که آنان برای دفاع از حریم ولایت و با دستور ولی فقیه خود به جنگ دشمن رفته بودند و به خاطر اینکه ولایت زنده بماند حاضر بودند در تمام شرایط - گرمای خوزستان و سرمای سوزناک کردستان- بجنگند و جان خود را فدا کنند.

آنها با فرمان ولی زمان خود که فرمود: خرمشهر باید آزاد شود تمامی سختی ها را به جان خریدند و نگذاشتند حرف ولی فقیه بر زمین بماند.

....

برای شادی روح شهیدان صلوات

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/٢/۳۱ - شمیم

فضیلت نماز جماعت و نماز اول وقت

*به نماز نگویید کار دارم ، به کار بگویید نماز دارم*

پیامبر اکرم(ص): به هرکس که نماز های پنج گانه را به جماعت بخواند ، گمان نیک داشته باشید.

حضرت عزرائیل (ع) : هر کس بر نماز اولوقت مواظبت نماید من خودم هنگام مرگ شهادتین را بر زبانش جاری می سازم. خودم شیطان را از او دور می سازم.

برخی از فوائد نماز اول وقت:

1-      سبب ازدیاد رزق و روزی و مایه ی برکت خانه است.

2-      نماز اول وقت ، متصل خواهد بود به نماز امام زمان عجل ا...

3-      نماز اول وقت ، نشانه ی شیعه ی علی (ع) و ایمان واقعی است.

4-      کسی که نمازش را اوّل وقت بخواند ، جزءِ غافلین شمرده نخواهد شد.

5-       شیطان ، پیوسته از بنی آدم خائف و گریزان است ، تا وقتی که نماز های پنج گانه را در اوقات خودش به جا آورد ، اما وقتی آن ها را به تأخیر اندازد ، شیطان بر او جرأت پیدا کرده و او را به گناهان بزرگ وا می دارد.

6-       نماز اوّل وقت سبب راحتی هنگام مرگ ، و بر طرف شدن غم و اندوه ، و نجات از دوزخ میشود و امیرالمؤمنین چنین پاداشی را برای او ضمانت فرموده است .

7-      کسی که بدون عذر نمازش را تأخیر اندازد ، مورد خطاب خدا در قران است که می فرماید : وای بر نماز گزاران آنانی که از نمازشان غفلت می کنند .

8-      هنگامی که وقت نماز فرا می رسد ، فرشته ای بین مردم فریاد می زند : ای مردم بپا خیزید ! و آتشی که افروخته اید با نمازتان خاموش کنید .

9-       به شفاعت حضرت خاتم (ص) نخواهد رسید ، کس که : نماز واجب خود را از وقت خودش به تأخیر اندازد .

پروردگارا! چه کسى تو را خواند و تو دعایش را اجابت نکردى، و چه کسى از تو درخواست نمود و به او عطا نفرمودى، و چه کسى با تو مناجات کرد و او را ناامید ساختى، یا خود را به تو نزدیک نمود و او را دور ساختى؟!

سعادت دیگران بخش مهمی از خوشبختی ماست

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/٢/٦ - شمیم