شمیم دل
محرم و بسیج

امسال هفته بسیج با محرم حسینی در هم آمیخته شده اند تا جهانیان بدانند کربلائیان هم بسیجی بودند

می دانیم اگر نبودند بسیجیان، کربلای جبهه های ایران به این زیبایی نبود.

توصیه‌ امام رضا(ع) برای روز عاشورا

امام رضا(ع) فرمودند: هر کس روز عاشورا به دنبال انجام کارها و حوائج خود نرود، خداوند حوائج دنیا و آخرت او را بر آورده سازد و هر کس که روز عاشورا، روز مصیبت و حزن و گریه‏اش باشد، خداوند روز قیامت را روز شادى و سرورش قرار خواهد داد و در بهشت چشمانشان به دیدار ما روشن خواهد شد و هر کس روز عاشورا را روز برکت بنامد و براى منزلش چیزى در آن روز ذخیره کند، آنچه ذخیره کرده است، برکت نخواهد داشت، و در روز قیامت همراه یزید، عبیدالله بن زیاد و عمر بن سعد- لعنهم‏ الله- در پست‏ترین درجه جهنم محشور خواهد شد.... ادامه مطلب رو هم بخوانید.

 

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/۸/٢٩ - شمیم

خصلت های اهل بهشت

روزی شیطان در گوشه مسجد الحرام ایستاده بود. حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) هم سرگرم طواف خانه کعبه بودند. وقتی آن حضرت از طواف فارغ شد، دید ابلیس ضعیف و نزار و رنگ پریده، کناری ایستاده است.فرمود: «ای ملعون! تو را چه می‌شود که چنین ضعیف و رنجوری؟!»

گفت: «از دست امت تو به جان آمده و گداخته شدم.»

فرمود: «مگر امت من با تو چه کرده‌اند؟»

گفت: «یا رسول الله! چند خصلت نیکو در ایشان است، من هر چه تلاش می‌کنم این خوی را از ایشان بگیرم نمی‌توانم.»

فرمود: «آن خصلت‌ها که تو را ناراحت کرده کدامند؟»

گفت: «اول اینکه هرگاه به یکدیگر می‌رسند سلام می‌کنند و سلام یکی از نام‌های خداوند است. پس هر که سلام کند حق تعالی او را از هر بلا و رنجی دور می‌کند و هر که جواب سلام دهد، خداوند متعال رحمت خود را شامل حال او می‌گرداند. دوم اینکه، وقتی با هم ملاقات کنند به هم دست می‌دهند و آن را چندان ثواب است که هنوز دست از یک دیگر برنداشته حق تعالی هر دو را رحمت می‌کند. سوم، وقت غذا خوردن و شروع کارها بسم الله می‌گویند و مرا از خوردن آن طعام و شرکت در آن دور می‌کنند. چهارم، هر وقت سخن می‌گویند: ان شاءالله بر زبان می‌آورند و به قضای خداوند راضی می‌شوند و من نمی‌توانم کار آن‌ها را از هم بپاشم، آنان رنج و رحمت مرا ضایع می‌کنند. پنجم، از صبح تا شام تلاش می‌کنم تا اینان را به معصیت بکشانم. باز چون شام می‌شود، توبه می‌کنند و زحمات مرا از بین می‌برند و خداوند به این وسیله گناهان آنان را می‌آمرزد. ششم، از همه این‌ها مهم‌تر این است که وقتی نام تو را می‌شنوند با صدای بلند صلوات می‌فرستند و من چون ثواب صلوات را می‌دانم، از ناراحتی فرار می‌کنم؛ زیرا طاقت دیدن ثواب آن را ندارم. هفتم، هم اینکه ایشان وقتی اهل بیت تو را می‌بینند، به ایشان مهر می‌ورزند و این بهترین اعمال است.»

پس حضرت روی به اصحاب کرده و فرمودند: «هر کس یکی از این خصلت‌ها را داشته باشد از اهل بهشت است.»

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/۸/۱۱ - شمیم

شجریان را چرا ملامت کنیم؟

تعجب می کنم ؛ واقعاً هم تعجب می کنم. برداشته اند دو سه تا عکس از محمد رضا شجریان و گوگوش و شجریان و مجری زن یک شبکه ماهواره ای انداخته اند در سایت ها و ملت هم هی به این دو تا نگاه می کنند و بد و بیراه نثار شجریان می کنند که اَل و بَل.

 

آقای عزیز! خانوم محترم !
گناه شجریان این نیست که با گوگوش عکس انداخته یا با آن یکی خانوم سر لخت دیگر، مگر در محافل خصوصی این آقایان و خانوم ها چیز دیگری بجز این حالت ها انتظار دارید؟ اگر غیر از این فکر می کرده اید بدانید خیلی از مرحله پرت هستید!

ادامه مطلب رو بخونید تا بهتر شجریان رو بشناسید:

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/۸/۱۱ - شمیم

عید غدیر

عید غدیر عیدی است که مسلمین از خطر گمراهی نجات پیدا کردند و امامت همچون شمعی در شب تاریک باعث پیدا نمودن راه ها در بین مسلمین قرار داده شد و عبور از این راه خطرناک و پر پیچ و خم که همراه با پرتگاه های خطرناکی است بدون استفاده از نور امامت امکان پذیر نیست و جهان بدون امامت نیست و نابود خواهد شد.

عید غدیر عید شیعیان نیست بلکه عید مسلمین است و اهمیت آن و توجه ویژه به آن برای این است که ما راه را گم نکنیم.

برای عید غدیر پیامک های بود که در ادامه مطالب بیشتر هم وجود داره ، برای استفاده شما عزیزان قرار دادیم که امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیره

پیشاپیش عید سعید غدیر رو به همتون تبریک می گم.

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/۸/٩ - شمیم

عید سعید قربان

عید سعید قربان

راستی قربان واقعی چیست؟ چرا خداوند عید قربان را همیشگی اعلام کرد؟ آیا فقط برای این بود که به ما بگوید داستان ابراهیم و اسماعیل(ع) چگونه بود؟

هر چه فکر کردیم نتوانستم خود را قانع کنم، به نظرم خداوند می خواست ما در هر قربان امتحان شویم و در قربان نفس خود را قربانی کنیم و پله ای به سمت خدا برویم.

از گناهانمان دور شده و سر آنها را بریده و به سمت حق تعالی برویم.

نگارا عید قربان است قربانت شوم یا نه ؟     نگفتی یک دمی آیا که مهمانت شوم یانه ؟

برای طوف کویت جامه احرام بر بستم           گدای دوره گرد گوشه خوانت شوم یانه ؟ 

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/۸/٥ - شمیم