شمیم دل
فقط قدرت رسانه!!، هیچ چیز دیگر مؤثر نیست.

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/۳٠ - شمیم

ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان

روز جوان روزی است که در تقویم کشورهای مختلف برای جوانان نام‌گذاری شده‌است.در کشور عزیزمان ایران ۱۱ شعبان ،روز میلاد حضرت علی‌اکبر فرزند امام حسین (ع) ، بعنوان روز جوان و در کشورهای دیگر روز ۲۱ آگوست توسط سازمان ملل بعنوان روز جوان در نظر گرفته شده‌است.

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/۳٠ - شمیم

چرایی ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر

فتح خرمشهر به عنوان یک حادثه تاریخی و سرنوشت‌ساز، پایان‌بخش دوره اول جنگ است که با تجاوز عراق به ایران در تاریخ 31 شهریور سال 1359 آغاز شد و با آزادسازی مناطق اشغالی به پایان رسید. ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر به مدت شش سال و تحولاتی که در این مرحله از جنگ صورت گرفت، به ویژه نحوه پایان جنگ، پرسش از علت ادامه جنگ را به یک پرسش بنیادین تبدیل کرده است. در این زمینه ملاحظاتی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد:

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢٦ - شمیم

 

علی رغم شکست مذاکرات سیاسی سوری- سوری و کارشکنی معارضان خارجی  موسوم به هیات ریاض، در عرصه میدانی سوریه اما تحولات مهمی در هفته های اخیر رخ داد که پیشروی های تروریست ها در جبهه حلب را به دنبال داشت.
در ۱۷ اردیبهشت روستای "خان طومان" در استان حلب، دوباره به اشغال تروریست ها درآمد؛ این روستا در ۲۹ آذر ۹۴ با عملیات گسترده نیروهای مقاومت پاکسازی شده بود، اما تروریست ها توانستند در سایه آتش بس با پشتیبانی گسترده مالی و تسلیحاتی حامیان منطقه‌ای و بین المللی خود به این شهر حمله کنند و آن را دوباره به تصرف خود درآورند. به طور مشخص آمریکا، عربستان و ترکیه در پشتیبانی از تروریست ها برای اشغال دوباره خان طومان نقش داشتند.
خان طومان روستایی در منطقه "جبل سمعان" در استان حلب سوریه است. این روستا در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی شهر حلب قرار دارد و به دلیل نزدیکی به اتوبان حلب-دمشق از اهمیت راهبردی برخوردار است.

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢۱ - شمیم

 

روزت مبارک مرد ترین مردها

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢۱ - شمیم

 

روز میلاد امام حسین، مجالی است برای پاسداری نام پاسدار
این دلیر مردان روزگار و اسوه های ایثار.
سلام بر شما، مالک اشترها و ابوذرهای زمان که مصداق حریت ابا عبدالله اید.

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢۱ - شمیم

تصویر دیده نشده از سهراب سپهری

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢٠ - شمیم

نیروی انتظامی و امنیت اخلاقی

گویا این روزها دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب بیش از گذشته است. این دغدغه‌ها را می‌توان در بیانات ایشان در دیدارهای اخیرشان مشاهده کرد که مکرر به ابعاد مختلف این موضوع پرداخته‌اند. از نکات و تأکیدات مهم ایرادشده در جمع معلمان گرفته تا رهنمودهای ایشان در جمع فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی که همه نشان‌دهنده اهمیت این مسائل و ضرورت توجه به آن است.
فرمانده معظم کل قوا روز گذشته فرمودند: «مسئله امنیت اخلاقی مهم است؛ به محیط جامعه باید توجه کرد... بعضی قمه می‌کشند، اما بعضی هنجارشکنی می‌کنند و گناه را رواج می‌دهند؛ این اگر اهمیتش بیشتر نباشد کمتر نیست... اگر به شکل عقلانی به این نتیجه رسیدید که کاری باید انجام بگیرد، دیگر به مخالفت‌ها کاری نداشته باشید.»
این رهنمودها در حالی مطرح می‌شود که نیروی انتظامی در سال‌های اخیر در معرض هجمه جریان‌هایی است که تحت لوای دفاع از آزادی، مروج اباحی‌گری و لیبرالیزه کردن فرهنگ عمومی هستند. این جریان‌ها در رأس اقدامات خود هجمه همه‌جانبه به عملکرد نیروهای موظف و مسئول در قبال فرهنگ عمومی جامعه، اعم از نیروی انتظامی، بسیج و... را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا با ایجاد تبلیغات رسانه‌ای دستگاه‌های ذی‌ربط را به عقب‌نشینی وادار کنند.
متأسفانه، سیاست‌های دولت نیز در حوزه فرهنگ مبتنی بر نوعی انفعال است و دولتمردان چندان به رسالت هدایتگری دولت در نظام اسلامی اعتقادی ندارند(!) و این در حالی است که بی‌شک آلودگی فضای فرهنگی کشور دامن عفاف را آلوده خواهد کرد و هیچ منطق صحیح برآمده از نگاه دینی و عقل سلیمی، چنین رویکردی را در عرصه فرهنگ نخواهد پذیرفت که به بهانه «آزادی»، فضا برای گسترش آلودگی‌های اخلاقی فراهم آید!
از این رو به نظر می‌رسد، همه آنهایی که دغدغه حفظ سلامت خانواده‌شان را دارند، با اعتماد به نیروهای انتظامی، از اقدامات این نیروی مسئول در تأمین امنیت اخلاقی حمایت کرده و اشکالات احتمالی را نیز منصفانه و دلسوزانه مورد انتقاد قرار دهند.

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢٠ - شمیم

جریان نفوذ در قرآن

هودیان به اهمیت عامل"وحدت" پی برده بودند و به این فکر افتاده بودند که آتش اختلاف و جنگ های صد و بیست ساله ی اوس و خزرج را زنده کنند تا دامنه ی این اختلاف به باقی مسلمانان هم کشیده شود و آن‌ها بدون این که خودشان به زحمت بیفتند و سلاح و نیرویی در این زمینه صرف کنند،

ادامه مطلب را بخوانید...............................

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢٠ - شمیم

تولید داخلی بایستی به‌عنوان یک امر مقدّس شمرده شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه (۸/۲/۹۵) در آستانه‌ی روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران، با تجلیل از وفاداری و ثبات قدم جامعه‌ی کارگری در قبال انقلاب و نظام، بر «حل مشکلات جامعه‌ی کارگری»، «تقویت تولید داخلی»، «ضرورت مقابله‌ی جدی با قاچاق کالا» و «ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه ایرانی» تأکید کردند و با اشاره به ادامه‌ی خصومت‌های آمریکا افزودند: آمریکایی‌های غیر قابل اعتماد، با اصرار بر تحریم‌های مختلف ایران تلاش می‌کنند با ایجاد «ایران‌هراسی»، عملاً در راه تعاملات اقتصادی کشور با خارج، مانع‌تراشی کنند.

متن محوربندی شده بیانات بدین شرح است:

***

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌

الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیدنا و نبینا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیما بقیةالله فی الارضین.

 

عرض ارادت به جامعه کارگری

روز کارگر بر شما عزیزان مبارک باد! برای من همه‌ساله این دیداری که با جمعی از کارگران در اینجا داریم، دیدار مطلوبی است؛ حرفهای گفتنی‌ای هست و برتر و بالاتر از همه‌ی آنها اظهار تشکّر و ارادت به جامعه‌ی کارگری کشور. امروز هم به همه‌ی شما و به همه‌ی جامعه‌ی کارگری کشور عرض ارادت میکنم و از خدای متعال عمیقاً درخواست میکنم به ما توفیق بدهد تا بتوانیم وظیفه‌ی خودمان را در قبال جامعه‌ی کارگری انجام بدهیم؛ وظایف سختی داریم، وظایف سنگینی داریم.

 

ذکر خدا، راهگشای بن بست‌های زندگی

اوّلاً ماه رجب است؛ میان میلاد پُربرکت امیرالمؤمنین (علیه‌الصّلاةوالسّلام) و مبعث پیامبر اکرم (صلوات‌الله‌علیه‌وآله) قرار داریم؛ ماه توسّل است، ماه دعا است، ماه ذکر است. این آیات شریفه‌ای که این قاری عزیزمان اینجا تلاوت کردند: یااَیهَا الَّذینَ ءامَنُوا اذکُرُوا اللهَ ذِکراً کَثیراً * وَ سَبِّحوهُ بُکرَةً وَ اَصیلاً * هُوَ الََّذِی یصَلّی عَلَیکُم وَ مَلٰئِکَتُه،(۲) [میفرماید] شما ذکر خدا بگویید، خدای متعال هم بر شما صلوات میفرستد، به شما درود میگوید؛ هم خود ذات اقدس الهی، هم ملائکه‌ی او به شما مؤمنین درود می‌گویند. و بدانیم که ذکر خدا، یاد خدا راهنما است، راه‌گشا است، دست‌گیر است، می‌تواند ما را قادر بر گره‌گشایی کند؛ گره زیاد داریم و دست قدرت و پنجه‌ی توانایی خود ما انسانها است که باید این گره‌ها را باز کند امّا این قدرت را، این توانایی را خدا به ما می‌دهد. ذکر خدا به ما کمک می‌کند که بتوانیم بن‌بست‌ها را باز کنیم و راه‌ها را بگشاییم.

...
ادامه مطلب

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢٠ - شمیم