شمیم دل
نرم افزار قرآنی صهیونیستی

به تازگی نرم افزاری برای موبایها ساخته شده که در آن متن قرآن در برخی از صفحات با تغییر مواجه می شود و این باعث گمراهی قرائت کنندگان قرآن می شود.

این نرم‌افزار در حال حاضر از سوی آمازون به فروش گذاشته شده و در بخش «آی ‌تونز» پایگاه اینترنتی «اپل» قابل دانلود است.

به تازگی نیز برخی رسانه های غربی گزارش داده اند که نسخه ‌ای از یک نرم ‌افزار تحریف شده قرآنی شامل متن عربی و ترجمه انگلیسی قرآن کریم در بازار محصولات دیجیتال منتشر شده است. نکته قابل تامل درباره این نرم افزار که پایگاه اطلاع رسانی hopeitw به آن اشاره کرده این است که این نرم‌افزار در حال حاضر از سوی آمازون به فروش گذاشته شده و در بخش «آی ‌تونز» پایگاه اینترنتی «اپل» قابل دانلود است.

 

در رابطه با این نرم افزار نظر حسین رضاخواه کاتب و محقق قرآن را جویا شدیم وی در جواب خبرنگار بوتیا چنین پاسخ داد:

البته اینها به معنای تحریف در قرآن نیست بلکه کلمات را به نحوی ثقیل نوشتند تا جز متخصّصین نتوانند قرآن را که وفق آیه یکصد سی هشت آل عمران هدایتگر همه انسانها از شیعه و سنّی، عرب و عجم، تحصیل کرده و بی‌سواد، متخصّص و غیر متخصّص … زن و مرد است قرآن را که طبق آیات هفده، بیست دو، سی دو، چهل دو سوره قمر خدا آن را برای ذکر که مقدّمه آن قرائت صحیح است ساده نموده روان و آسان تلاوت نمایند. چون قرآن مصون از تحریف است. و اینها دیدند که خدا در قرآن فرموده ما خودمان قرآن را نازل کردیم و خودمان از آن محافظت میکنیم فهمیدند نمی‌توانند مانند قرآن بیاورند و تحریفی در آن ایجاد کنند. قرآن با اینان به مبارزه برخواسته و فرموده است هرکسی ادّعا دارد یک قرآن مانندش بیاورد اگر نمی‌تواند ده یا یک سوره بیاورد اگر نمی‌تواند یک حدیث یا یک پاراگراف مانندش بیاورد. تمام این بیش از هزار و چهار صد سال کسانی که مدعی بودند با خدا مبارزه کنند نتوانستند یک حدیث بنویسند یعنی یک پاراگراف مانند قرآن بیاورند به این صورت که بتواند متشابهات داشته باشدکه حاویاعجازی که انسان دائماً بهرة بیشتری از آن ببردو فهم بیشتری استنباط بکندو درایت بیشتری از قرآن ایجاد بکند . اساساً قرآن معجزه است چون متشابهات دارد. هیچ کس نتوانست چیزی بیاورد که اخبار غیب، حسن نظم، تبیان کلّ شیء، معارف کلامی، فلسفی، منطقی … عرفانی، بدون اختلاف، بی ابهام، موزون، وزین، علوم حقیقی، واقعی فطری را داشته که عامّ و خاصّ ازلی ابدی را جوابگو باشد و از متشابهاتش هر روز حقایقی جدید کشف گردد. اینکه این خلق آسمانها و آفاق چگونه انجام شده و انفس چگونه خلق شده است؟ اینها فقط در قرآن یافت میشود چون به استناد آیه هفت سوره سجده خدا هر خلقی دارد احسن است قرآن هم احسن است طبیعی است که کسی نتواند قرآن مشابهی و یا بهتر از آن بیاورد و چون در آیه بیست سه بقره میفرماید “فأتوا بسورةٍ من مثلهی” یک سوره از مانندش بیاورید طبیعی است که هیچ کس نتواند. چون خدا احسن الخالقین است و هر خلقی هم دارد احسن است هر کسی هم بخواهد مطلبی راجع به قرآن بگوید طبیعی است که نه مساوی آن است و نه بهتر از این می شود. پس کمتر می شود و اگر کمتر شد من مثله و مانندش نمی شود این بهترین نحوه جمع بندی مبارزه  و تحدی قرآن است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده متن عربی نسخه قرآن این نرم‌ افزار که قابل نصب بر روی گوشی‌های اپل و گوشی‌ های دارای سیستم‌ عامل اندروید است، دارای اشتباهات فاحش است و تعدادی از مسلمانان با راه اندازی کمپین های اطلاع رسانی، از همدینان خود خواسته اند ضمن اطلاع رسانی و اعتراض به آمازون و اپل، از دانلود کردن این نرم افزار خودداری کنند.

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩۱/۱٢/٧ - شمیم