شمیم دل
نیروی انتظامی و امنیت اخلاقی

گویا این روزها دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب بیش از گذشته است. این دغدغه‌ها را می‌توان در بیانات ایشان در دیدارهای اخیرشان مشاهده کرد که مکرر به ابعاد مختلف این موضوع پرداخته‌اند. از نکات و تأکیدات مهم ایرادشده در جمع معلمان گرفته تا رهنمودهای ایشان در جمع فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی که همه نشان‌دهنده اهمیت این مسائل و ضرورت توجه به آن است.
فرمانده معظم کل قوا روز گذشته فرمودند: «مسئله امنیت اخلاقی مهم است؛ به محیط جامعه باید توجه کرد... بعضی قمه می‌کشند، اما بعضی هنجارشکنی می‌کنند و گناه را رواج می‌دهند؛ این اگر اهمیتش بیشتر نباشد کمتر نیست... اگر به شکل عقلانی به این نتیجه رسیدید که کاری باید انجام بگیرد، دیگر به مخالفت‌ها کاری نداشته باشید.»
این رهنمودها در حالی مطرح می‌شود که نیروی انتظامی در سال‌های اخیر در معرض هجمه جریان‌هایی است که تحت لوای دفاع از آزادی، مروج اباحی‌گری و لیبرالیزه کردن فرهنگ عمومی هستند. این جریان‌ها در رأس اقدامات خود هجمه همه‌جانبه به عملکرد نیروهای موظف و مسئول در قبال فرهنگ عمومی جامعه، اعم از نیروی انتظامی، بسیج و... را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا با ایجاد تبلیغات رسانه‌ای دستگاه‌های ذی‌ربط را به عقب‌نشینی وادار کنند.
متأسفانه، سیاست‌های دولت نیز در حوزه فرهنگ مبتنی بر نوعی انفعال است و دولتمردان چندان به رسالت هدایتگری دولت در نظام اسلامی اعتقادی ندارند(!) و این در حالی است که بی‌شک آلودگی فضای فرهنگی کشور دامن عفاف را آلوده خواهد کرد و هیچ منطق صحیح برآمده از نگاه دینی و عقل سلیمی، چنین رویکردی را در عرصه فرهنگ نخواهد پذیرفت که به بهانه «آزادی»، فضا برای گسترش آلودگی‌های اخلاقی فراهم آید!
از این رو به نظر می‌رسد، همه آنهایی که دغدغه حفظ سلامت خانواده‌شان را دارند، با اعتماد به نیروهای انتظامی، از اقدامات این نیروی مسئول در تأمین امنیت اخلاقی حمایت کرده و اشکالات احتمالی را نیز منصفانه و دلسوزانه مورد انتقاد قرار دهند.

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٥/٢/٢٠ - شمیم