شمیم دل
بررسی و آموزش نرم افزار Alcohol 120%

 

 

بررسی و آموزش نرم افزار Alcohol 120%

 

نرم افزار Alcohol 120% از شرکت Alcohol Soft می باشد که به شما اجازه می دهد از CD های معمولی و قفل دار خود، کپی های دقیق و درست تهیه کنید. همچنین شما می توانید از CD های کنسولهای بازی خود همچون PlayStation کپی اصل تهیه نمایید. به شما پیشنهاد می کنیم که برای گرفتن کپی از CDهای بازی فیلم ، موزیک و برنامه های خود از این برنامه استفاده کنید.

 


بررسی و آموزش نرم افزار Alcohol 120%

نرم افزار Alcohol 120% از شرکت Alcohol Soft می باشد که به شما اجازه می دهد از CD های معمولی و قفل دار خود، کپی های دقیق و درست تهیه کنید. همچنین شما می توانید از CD های کنسولهای بازی خود همچون PlayStation کپی اصل تهیه نمایید. به شما پیشنهاد می کنیم که برای گرفتن کپی از CDهای بازی فیلم ، موزیک و برنامه های خود از این برنامه استفاده کنید. چرا که این برنامه نسخه ی کاملی از سی دی های اصل شما را تهیه کرده و آن را بر رای سی دی مقصد (سی دی خام شما ) رایت می کند. یکی از ویژگی جالب آن ایجاد یک درایو مجازی سی دی یا دی وی دی است. همان طور که می دانید برخی برنامه ها و مخصوصا بازی ها برای اجرا نیاز دارند که سی دی آن ها داخل درایو سی دی یا دی وی دی باشد. ولی با نصب این نرم افزار دیگر این کار لازم نیست. چون این برنامه یک عکس برگردان از سی دی یا دی وی دی مربوطه می گیرد و تحت همان نام در یک درایو مجازی قرار می دهد. به این ترتیب برای اجرای بازی یا برنامه نیازی به اصل سی دی یا دی وی دی نیست و در عوض عکس برگردان آن از درایو مجازی اجرا می شود. جالب تر آن که اگر درایو دی وی دی ندارید می توانید فیلم های دی وی دی را هم که احیانا دانلود کرده اید به کمک همین درایو مجازی مشاهده کنید! این هم جزو برنامه های قوی و پر کاربرد برای رایت و تکثیر انواع و اقسام CD و DVD است. حتی شما می توانید با این برنامه درایو مجازی بسازید و بازی ها و برنامه هایی که نیاز به CD دارند را گول بزنید و از رای یک image اجرا کنید! این برنامه از انواع image ها پشتیبانی می کند! MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS, BWA و . . .این برنامه قادر به ساخت 31 درایو مجازیست،تا کاربر بتواند CD ها یا DVD هایش را بدون قرار دادن در درایو اجرا کند.

بعد از نصب نرم افزار برنامه را اجرا می کنیم. محیط برنامه ، در عین سادگی بسیار جذاب هست و تقریبا برای هر کاری دکمه مجزایی طراحی شده.برای انجام کارهای مختلف از قبیل کپی یک CD یا گرفتن یک ایمیج باید از منوی main استفاده کنیم.

اولین گزینه Image Making Wizard هست.از این قسمت برای ساخت یک ایمیج از یک CD ، استفاده می شود.برای این کار وارد این قسمت می شویم واز قسمت CD/DVD Device درایوی را که CD در آن هست را انتخاب می کنیم.بعد از چند ثانیه اطلاعات سی دی در قسمت های مربوطه مشخص می شود. برای گرفتن یک image از این CD باید سرعت خواندن اطلاعات را مشخص کنیم.برای اینکار از قسمت read Speed سرعت را مشخص می کنیم.توی همان صفحه یک سری تنظیمات هم هست که در حالت عادی نباید تغییری در آن بدهید. در پایین همان صفحه هم باید نوع CD را مشخص کنیم.برای این کار از قسمت Datatype نوع CD را مشخص می کنیم.توجه داشته باشید که هر کدم از آن گزینه ها برای کار مخصوص به خودشان طراحی شده اند و انتخاب آنها باعث عوض شدن تنظیمات قسمت قبل می شود.مثلا برای ساخت ایمیج از یک VCD خط دار باید گزینه Video CD whit bad sectors و برای یک CD قفل دار، باید بسته به نوع قفل گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

در مرحله بعد باید محلی را برای ذخیره کردن فایل ایمیج  تعیین کنید.از قسمت image name نامی را برای فایل خودتان وارد کنید.از قسمت image formatهم می توانید نوع فایل را مشخص کنید .- این برنامه علاوه بر ساختن فایل های mds می تواند ccd , cueهم بسازد -.با کلیک بر روی گزینه start عملیات ساخت ایمیج شروع می شود. این عملیات ممکن است چند دقیقه طول بکشد.درصد انجام این عملیات هم بصورت گرافیکی و عددی نشان داده می شود.بعد از اینکه کار ساخت ایمیج تمام شد،CDاز درایو خارج می شود . حالا ایمیج شما ساخته شده و شما می توانید با آن هر کاری که خواستید بکنید!


حالا در پنجره اصلی این برنامه یک آیکن مخصوص این ایمیج ساخته می شود.شما می توانید این ایمیج را، را یک CD خام رایت کنید یا آن را بفرستید به درایو مجازی و ازآن استفاده کنید ( درایو مجازی در مرحله نصب برنامه ایجاد می شود . یک آیکن هم به my computer شما اضافه می شود که همون درایو مجازی است).

برای وارد کردن این ایمیج به برنامه، روی آیکن آن راست کلیک کنید و از گزینه mount on device ، درایو مجازی را انتخاب کنید. با این کار ، ایمیج ساخته شده به درایو مجازی می رود. حالا می توانید  به mycomputer بروید و مثل یک CD واقعی از آن استفاده کنید.

حالا فرض کنید می خواهید این ایمیج را روی یک CD هم رایت کنید.اصولا کار کردن با این برنامه راحت است و مراحل هم مثل دفعه قبل هست.برای رایت یک ایمیج روی یک CD ، از منوی سمت چپ گزینه image burning wizard را انتخاب می کنیم.
در صفحه اول ویزارد، آدرس فایل ایمج مربوطه را وارد کنید.اگه گزینه delete image file after recording را در پایین آن کادر انتخاب کنید، بعد از عملیات رایت ، فایل ایمیج پاک خواهد شد.در مرحله بعد ، ابتدا رایتر خود را مشخص کنید.سرعت رایت را هم می توانید همان جا انتخاب کنید. بعد از این کار از قسمت write method گزینه dao/sao را انتخال کنید.تعداد کپی مورد نظر را هم از قسمت number of copies مشخص کنید.گزینه enable buffer underrun Technology را هم انتخاب کنید .( این گزینه از سوختن CD شما تا حد زیادی جلوگیری میکنه)

یک گزینه دیگر هم آنجا هست که شاید کمی گمراه کننده باشد.

اگر do not close rhe last sessinon of current disc را انتخاب کنید ، انتهای CD شما بسته نمی شود و می توانید در مراحل بعدی  دوباره در فضای باقیمانده اطلاعات رایت کنید.چنانچه دارید یک VCD یا ACD رایت می کنید ( CD هایی که قراره تو مثلا یک ویدئو سی دی پخش بشه ) آن گزینه را تیک نزنید!  حالا با کلیک بر رای گزینه start عملیات رایت این CD شروع می شود.

از دیگر امکانات این برنامه رایت مستقیم یک CD روی یک CD دیگر که اصول آن هم شبیه موارد توضیح داده شده هست.حتی می توانید از قسمت Erase Wizard یک CD/rw را فرمت کنید.قسمت option این برنامه هم مطابق سیستم شما تنظیم شده و نیاز به تغییر خاصی ندارد.

برای اینکه یک ایمیج را از درایو مجازی خارج کنید،باید از توی برنامه ، روی درایو مربوطه راست کلیک کنید و گزینه Eject را انتخاب کنید.

 

قابلیت های کلیدی نرم افزار Alcohol 120% :

- قابلیت پشتیبان گیری از سایر دیسک های اورجینال ، رایتی ، قفل دار با محتوی موزیک ، اطلاعات ، تصویر ، ویدئو ، بازی و...

- قابلیت ساخت 31 درایو مجازی به طور همزمان که سرعت خواندن اطلاعات نیز از رای هرکدام 200X خواهد بود و - نرم افزارهای مشابه همچین قابلیتی را دارا نمی باشند

- قابلیت رایت Image های موجود در هارد دیسک و سایر حافظه ها بر رای سایر دیسک ها با هر نوع استاندارد

- پشتیبانی از استانداردهای CD-R / CD-RW / DVD-R / DVD-RW / DVD-RAM / DVD+RW

- پشتیبانی از زبان های : انگلیسی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، فرانسوی ، ژاپنی ، آلمانی ، پرتقالی و...

- سازگاری کامل با تمامی درایوهای نوری موجود در بازار

- سازگاری کامل با فرمت های MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS, BWA

- قابلیت رایت و اجرای Image ها به صورت همزمان

- و...

...

پيام هاي ديگران()     link     ۱۳٩٠/٤/۸ - شمیم