فضیلت نماز جماعت و نماز اول وقت

*به نماز نگویید کار دارم ، به کار بگویید نماز دارم*

پیامبر اکرم(ص): به هرکس که نماز های پنج گانه را به جماعت بخواند ، گمان نیک داشته باشید.

حضرت عزرائیل (ع) :هر کس بر نماز اولوقت مواظبت نماید من خودم هنگام مرگ شهادتین را بر زبانش جاری می سازم. خودم شیطان را از او دور می سازم.

برخی از فوائد نماز اول وقت:

1-      سبب ازدیاد رزق و روزی و مایه ی برکت خانه است.

2-      نماز اول وقت ، متصل خواهد بود به نماز امام زمان عجل ا...

3-      نماز اول وقت ، نشانه ی شیعه ی علی (ع) و ایمان واقعی است.

4-      کسی که نمازش را اوّل وقت بخواند ، جزءِ غافلین شمرده نخواهد شد.

5-       شیطان ، پیوسته از بنی آدم خائف و گریزان است ، تا وقتی که نماز های پنج گانه را در اوقات خودش به جا آورد ، اما وقتی آن ها را به تأخیر اندازد ، شیطان بر او جرأت پیدا کرده و او را به گناهان بزرگ وا می دارد.

6-       نماز اوّل وقت سبب راحتی هنگام مرگ ، و بر طرف شدن غم و اندوه ، و نجات از دوزخ میشود و امیرالمؤمنین چنین پاداشی را برای او ضمانت فرموده است .

7-      کسی که بدون عذر نمازش را تأخیر اندازد ، مورد خطاب خدا در قران است که می فرماید : وای بر نماز گزاران آنانی که از نمازشان غفلت می کنند .

8-      هنگامی که وقت نماز فرا می رسد ، فرشته ای بین مردم فریاد می زند : ای مردم بپا خیزید ! و آتشی که افروخته اید با نمازتان خاموش کنید .

9-       به شفاعت حضرت خاتم (ص) نخواهد رسید ، کس که : نماز واجب خود را از وقت خودش به تأخیر اندازد .

پروردگارا! چه کسى تو را خواند و تو دعایش را اجابت نکردى، و چه کسى از تو درخواست نمود و به او عطا نفرمودى، و چه کسى با تو مناجات کرد و او را ناامید ساختى، یا خود را به تو نزدیک نمود و او را دور ساختى؟!

سعادت دیگران بخش مهمی از خوشبختی ماست

/ 13 نظر / 166 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس

سلام علیکم عزاداریها مورد قبول انشاالله.. انشاالله که نایب الزیاره باشید... یاعلی

قافله عمر

سلام عالی بود [گل][گل][گل][دست]

مهدی

سلام دوست عزیز، خوشحال میشم از آخرین مطلبم بازدید کنید. مرسی.[گل]

مهدیس

وقتی به مادر هدیه ای می دهی نه اینکه به هدیه تو نیاز داشته باشد اما خوشحال می شود برایت دعا می کند دعای مادر اثر دارد من این اثر را دیده ام ، حس کرده ام .... مخصوصا اگر آن مادر " زهرا " باشد! مخصوصا که او شفیعه محشر باشد...

مهرانا

خدایا به فرشتگانت بسپار در لحظه لحظه نیایش خویش “دوستان مرا از یاد نبرند . . .” --------------------------------- سلام دوست خوبم... به روزم!!!!

هیچ ابن...

کربلا رفتن سفر نیست سیر است... با سلام بروزیم با کرامات شهدا یک الی دو دقیقه بیشتر وقتتون رو نمی گیره مشتاق دیدار راستی لینک شدید یاعلی جانم فدای سید علی

بیقرار

حکم فراموشیت را آوردند اما... به یاد مهربانی هات،لحظات شاد سپری شده،اشک های سرخ عاشقی که بر گونه هایمان جاری می شد امـــــضا نکردم... به راستی که نمیتوانم فراموشت کنم یک لحظه،یک دقیقه...یک ساعت... از من بر نمی آید...

ساره

بعد عزاداری برای حضرت فاطمه (س) و بعد جشن های میلا آن حضرت دوباره داغدار شدیم. با مطلبی در مورد شاهین نجفی ( عوضی) به روزم. لطفا تشریف بیارین و شما هم اطلاع رسانی کنید.

عاشق کوهستان

سلام دوست عزیز[گل] ممنون ......... خدایا هر صبح و ظهر و مغرب و بامعرفت ، نصیبمان بفرما خدایا لذت مناجات با خودت و اولیا روزی فرما